Hakan İslamoğlu Türkiye’de! MİT’ten Endonezya’da FETÖ operasyonu!

0
1895

FETÖ’nün etkili olduğu ülkeler başında gelen Endonezya’da MİT’ten operasyon… FETÖ’nün Endonezya’daki üst düzey sorumlularından Hakan İslamoğlu’nun sınır dışı edilmesi üzerine, MİT tarafından düzenlenen operasyonla yakalanarak Türkiye’ye getirildi. Örgütün halen bu ülkede 6 şirketi, 4 yurdu, 4 vakfı ve 2 derneği aktif olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Türkiye, bu ülkedeki örgüt üyelerinin iade edilmesi için çabalıyor.

Örgüt üyesi çok sayıda şüpheli de bu ülkede rahat bir şekilde çalışmalarına devam ediyor. Hürriyet’ten Mesut Hasan Benli’nin haberine göre, Savcılık kaynaklarından alınan bilgilerde Türkiye ile Endonezya arasında sürdürülen ikili görüşmeler sonucunda FETÖ’nün bu ülkedeki üst düzey sorumlularından ve FETÖ’ye bağlı Kaynak Holding’in Endonezya temsilcisi olduğu iddia edilen Hakan İslamoğlu’nun sınır dışı edildiği öğrenildi.

İSLAMOĞLU’NUN BAĞLANTILARI DA MERCEK ALTINA ALINDI

İslamoğlu, ardından da MİT ve güvenlik birimlerinin ortak operasyonuyla yakalanarak Türkiye getirildi. Ankara Cumhuriyet Savcısı Velihattin Eldemir’in sürdürdüğü soruşturmanın şüphelisi olan İslamoğlu, geçen hafta getirildiği Ankara Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde halen sorgulanırken bağlantıları da mercek altına alındı.

İslamoğlu’nun 2004-2007 yılları arasında İstanbul’da Kaynak Holding bünyesinde çalıştığı daha sonra Endonezya’ya gönderildiği kaydedildi.

PAKİSTAN’DAN ÖZEL UÇAK

Geçtiğimiz günlerde MİT’in düzenlediği operasyonla Pakistan’daki FETÖ okullarının müdürü Mesut Kaçmaz ile eşi Meral Kaçmaz ve kızları Türkiye’ye getirilmişti. Lahor’da gözaltına alındıktan sonra özel uçakla getirilen Kaçmaz çiftinin sorgusu halen devam ediyor.