Cumhuriyetin 100. Yılında Bilim İnsanları Minyatür Sergisi, Miniatürk’te

0
14

Yerli ve yabancı turistlerin İstanbul turlarındaki ilk adreslerinden biri olan Miniatürk, “Cumhuriyet’in 100. Yılında Bilim İnsanları Minyatür Sergisi”ne ev sahipliği yapıyor.

Kadıköy Bostancı Halk Eğitim Merkezi’nde Minyatür eğitmeni olarak görev yapan Leyla Tepecik’in kursiyerleriyle birlikte gerçekleştirdiği çalışmalarından oluşan, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ülkemize katkı sağlamış birçok bilim insanının minyatürünü barındıran “Cumhuriyet’in 100. Yılında Bilim İnsanları Minyatür Sergisi” 17-30 Haziran tarihleri arasında, müze bileti ile giriş yapan herkes için ziyarete açık olacak.

Minyatür eğitmeni olarak görev alan Leyla Tepecik’in projesi olarak düzenlenen sergi, eğitim dönemi kapsamında kendi öğrencileriyle birlikte ürettiği çalışmalardan oluşuyor. Eserler şimdiye kadar İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Anadolu Adliyesi, Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi ve eğitim kurumları kapsamında 2 ilkokul, 2 ortaokul ve 2 lisede ortalama 2 hafta sergilenmiş, sergiyi toplamda ortalama 25000 kişi ziyaret etmiştir.  Sergide başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ülkemize önemli katkılar sağlamış birçok bilim insanının minyatürü bulunmaktadır. Sergi haziran sonuna kadar ziyarete açık olacak.

Sergi: Cumhuriyet’in 100. Yılında Bilim İnsanları Minyatür Sergisi
Sanatçılar: Leyla Tepecik ve Kursiyerleri
Sergi, Miniatürk’e müze biletiyle giriş yapan ziyaretçilere ücretsizdir.