CHP İlçe Başkanlığından Yolçatı ve Çeltik Halk Ziyaretleri

0
716

CHP Silivri İlçe Başkanı Berker Esen, İlçe yöneticileri, İBB Meclis üyesi Bora Balcıoğlu, Belediye Meclis Üyesi Elif Yılmazer, Kadın ve Gençlik Kollları ile birlikte GelirSEN, DüşünürSEN, SöylerSEN mahallemizin sorunlarını birlikte çözeriz diyerek çıkılan yolda bu akşam Yolçatı ve Çeltik mahallerindeydi.

Toplantılarda, mahallelerimizin kanayan yarası köy tüzel kişiliklerinin kaldırılması ile artan su tarifeleri üzerine CHP İstanbul milletvekili Zeynel Emre tarafından TBMM’de Mart ayında sunulan kanun teklifi üzerine bilgilendirmede bulunuldu.

Başkan Esen, ayrıca tarımsal yapı şartının düşürülmesi üzerine parti grubu olarak yapılan çalışmalara da konuşmasında yer verdi. Bu çalışmalar kapsamında 20bin metrekare şartının aşağı çekilmesi için oluşturulan teknik raporun Silivri belediyesinden alınan tavsiye karar ile konunun İBB meclisine taşınması ve komisyonda bekletildiği bilgisini paylaştı.

Atık su sorunu kapsamında ise atık suların derelere boşalması nedeniyle paket arıtma tesisi ihtiyacı hususunda fikir alışverişinde bulunuldu. Seymen Katı Atık Tesisinin yaratmış olduğu koku kirliliğine çözüm olarak tamamlanması yıl sonunu bulacak olan katı atık yakma tesisinin %95’e yakın oranda koku sorununu çözeceğini sözlerine ekledi.

İBB’nin çalışmaları hakkında da bilgilendirmeler de bulunan Başkan Esen, hayvan pazarı ve mezbahane çalışmaları, fide desteği, halk süt projesi, halk market ve mini üretici pazarları çalışmaları, ilaçlama ve dezenfekte çalışmaları, yenilenmesi planlanan çocuk parkları hakkında detaylı bilgi paylaştı ve ardından Yolçatı ve Çeltik mahalleli vatandaşlarımızın talepleri hakkında istişarelerde bulunuldu.

Kadınlarla da bir araya gelen CHP ilçe örgütü kadınlarımızın sorunlarını ve taleplerini dinledi, notlarını aldı ve gündemde olan İstanbul Sözleşmesi hakkında bilgi verildi.