Işıklar’dan İYİ Parti Ziyareti

0
1045

Cumhuriyet Halk Partisi Silivri Belediye Başkan Adayı Özcan Işıklar, İYİ Parti Silivri İlçe Başkanlığını ziyaret etti.

2019 yerel seçimlerine ittifak olarak girecek olan Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti yerelde işbirliği çalışmalarını hızlandırdı. CHP Silivri Belediye Başkan Adayı Özcan Işıklar, beraberinde CHP Silivri İlçe Başkanı Suna Göçengil ile birlikte İYİ Parti Silivri İlçe Başkanlığı’na ziyarette bulundu. İttifak adayı olan Özcan Işıklar ile birlikte gün boyunca da kurum ziyaretleri yapan CHP İlçe Başkanı Suna Göçengil ve İYİ Parti İlçe Başkanı Ozan Ersaraç, akşam gerçekleşen ziyarette birlik ve beraberlik mesajı vererek, seçim stratejileri ve işbirliği çalışmaları hakkında görüşmelerde bulundu.

OZAN ERSARAÇ: “CUMHURİYETTE BİRLEŞTİĞİMİZ BU YOL HAYIRLI OLSUN”
İYİ Parti Silivri İlçe Başkanı Ozan Ersaraç konuşmasında: “Millet İttifakı olarak, CHP ile Atatürk’te ve cumhuriyette birleşerek çıktığımız bu yolu Allah hayırlara vesile etsin. Özcan Başkanımızın 10 senedir gayet güzel hizmetleri ile Silivri’mizde huzur içinde yaşıyoruz. Huzurumuzun devamı için sözü başkanımıza bırakmak istiyorum” dedi.

SUNA GÖÇENGİL: “BERABER KİLİTLENDİK, KENETLENDİK”
CHP Silivri İlçe Başkanı Suna Göçengil ise gerçekleştirdiği konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Çok kısa bir süre önce uçak kazası oldu. Çekmeköy’de bir askeri uçak düştü. 4 askerimiz şehit oldu başımız sağolsun. Onlar bizim en önemli değerlerimiz. Allah rahmet eylesin ailelerine sabırlar versin. İlçemizde birlik ve beraberliği sağlayacak olan demokrasi, yönetim anlayışında farklı görüşlerin, ülkemizin geleceği için Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda hep beraber kilitlendik, kenetlendik ve bu yoldan asla vazgeçmeyiz. Bu hepimizin ortak mücadelesi olacak. Son zamanlarda çok fazla duyuyorum; ülkemizde beka sorunu var. Ülkemizde beka sorunu yok, maalesef üretim sorunu var. Ülkemizde maalesef eşit şartlarda eğitim alamama sorunu var, ülkemizde maalesef herkesin gerçek anlamda sağlık sorununu çözememe sorunu var. İşte eğer bunları yerine getiremezsek sonuç itibarı ile o zaman beka sorunumuz olur. Bizim ülkemizin değerleri ve temelleri son derece sağlamdır. Bu temel ve değerler üzerinde hep beraber yürüyeceğiz. Burada bu akşam hep beraber bunu yerel yönetim ile başlatacağız.” şeklinde konuştu.

ÖZCAN IŞIKLAR: “İYİ PARTİ İLE ORTAK NOKTADA BULUŞTUK”
Silivri Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Özcan Işıklar gerçekleştirdiği konuşmada: “Burada olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Öncelikle neden İYİ Parti ile bir araya geldiğimizi, ülkemizin içinde bulunduğu hangi şartların bu birlikteliği oluşturduğunu anlatmak istiyorum. Nerede birlik beraberlik yaptığımızı, İYİ Parti’nin neyi savunduğunu iyi bilmemiz gerekir. CHP’nin kurucu değerlerinden bir tanesi milliyetçiliktir. Atatürk Cumhuriyeti kurarken; biz buraya 4000 yıl önce geldik, bu toprakların işgalcisi değiliz, gerçek sahibiyiz demek istemiş. Biz de İYİ Parti ile bu noktada buluştuk.

“BU KENTİ, ONURLA, GURURLA KORUMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
Evde huzur, sokakta huzur, rant olmadan, beton çetelerine, imar çetelerine burasını peşkeş çektirmeden bu kenti tutmak hepimizin görevi. Bu toprakları çocuklarımıza emanet edeceğiz. Ben İYİ Parti’nin, bu noktalarda mücadele veren bir ablanın partisi ile beraber seçime girmenin onurunu yaşıyorum. Bu beraberliğin hep birlikte sokakta mücadelesini yapacağız. Hem Cumhuriyet değerlerini koruyacağız, hem de bu şehri koruyarak yaşatacağız. Buna hiç şüpheniz olmasın. Sonucu önemli değil, kişisel ikbali geçtik. Osmanlı’nın bir kuralı var “ Komşunun rüzgârını kesme, güneşini kapatma” biz kapattırmadık. Biz sosyal bir belediyeciliği, sağlıkla, sporla, sanatla, yaşam biçimini koruyarak, Cumhuriyet değerlerini koruyarak, Büyük Atatürk’ün bize emanet ettiği gerçek Türk, gerçek Müslüman değerlerini sonsuza kadar beraber yaşatmaya kararlıyız mesajını bu seçimde de vereceğiz. Bizim anlayışımız bu. İYİ Parti ile yaptığımız ortaklığın özünde, temelinde hatta protokolün girişinde bu yazıyor. Bu anlayışı birlikte sürdüreceğiz. Birlikte çalışacağız, hiçbir tereddüttüm yok. Bu kenti onurla, gururla korumaya devam edeceğiz. Bu mirası gelecek nesillere, belki gelecek kuşaklara aktarmaya devam edeceğiz. Benim sizden beklediğim, bu düşünceleri kitaplaştırdık broşür haline getirdik bunları anlatmamız gerekiyor. İnşallah Türkiye soran sorgulayan bir ülke haline gelir. Yerel seçimler bunun bir başlangıcı haline gelmelidir. Ben AKP’li hemşerilerime de söylüyorum; hiç ayırmadan oy verilmeli, bunun bir partisi yok. Bir belediyenin, bir yerel yönetim anlayışının partisi yok. İktidar değişmiyor, değişecek olan yerel yönetimler. Bunun için hazır bu fırsatı yakalamışken AKP’li kardeşlerimizle, MHP’li kardeşlerimizle, Saadet Partili kardeşlerimizle bir mesajı verme fırsatını göstermemiz lazım. Biz Silivri’de ne yapacağız; 10 senedir bu söylediklerimizi kararlı bir şekilde savunmaya devam edeceğiz. Projelerimizi anlatırken göreceksiniz, yaptıklarımızın daha da ileri taşınması, bu huzurun devamını sağlamak konusunda güçlü, kararlı bir şekilde çalışacağız.”dedi.