Çatalca İki Yaka Mübadilleri Derneği Açıldı

0
3298

Silivri TV olarak dün Çatalca’da kurulan, merkezi Çatalca’da bulunan ilk mübadele derneği olan İKİ YAKA MÜBADİLLERİ DERNEĞİ ‘nin açılışına katıldık.

Açılışı 1 Eylül Dünya Barış Gününde yapılarak bir başka anlam daha kazanan İKİ YAKA MÜBADİLLERİ DERNEĞİ ‘nin açılışına Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara olmak üzere Başkan Yardımcısı Ufuk Akın, Sosyal İşler Müdürü Ramazan Ilgın , Çatalca Belediye Meclis Üyesi Cengiz Aydın ve Çatalca/B.Çekmece belediye Personelleri Katıldı. Ayrıca STK’lardan da katılım olan açılışta Selimpaşa Epivates Bigados Başkanı Serbay KOÇOĞLU ve dernek üyeleri, Gür Trak Der Başkanı Tarik Küçük , Muharip Gaziler Başkanı Adnan Gürcan , Alevi Kültür Derneği Silivri Şubesi Başkanı Özgün Deniz Gündüz, Ak Parti Çatalca İlçe Başkanı Mesut Üner, CHP Silivri İlçe Başkanı Suna Göçengil , Silivri Birleşik Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nuray Koçer , İyi Parti Silivri İlçe Başkanı Ozan Ersaraç , Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Recep Akıncı , Mübadil Evhanimlari Otantik Halkoyunlari Ayşecik Kamile Yıldız, Bir Sandık Bin Emanet Halkoyunları Eğitmeni Mehmet Emre Toker , Beydans Eğitmeni Erhan Tunca, Silivri Solo Grubu , Çatalca Mübadele Müzesi Müdürü Muge Urpk Toker , Büyük Mübadele Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Mesut Dinç, Constantine Garelas ve Misafirleri Dimitri ile Eşi ve Onur konukları 1.Kuşak Mübadiller Mustafa Yalçınkaya ve Cafer Yavaş amca ile yerel halk katıldı.

Açılış töreni ardından dernek ofisinde değerli dostlarla ve Yunan misafirimiz Constantine ile keyifli sohbetler gerçekleştirdik. Dernek başkanı Gürkan Önen’den ise dernek ve kuruluş hakkında bilgiler aldık.

Bizleri de en iyi şekilde ağırlayan başta Gürkan Önen olmak üzere bütün birbirinden kıymetli İKİ YAKA MÜBADİLLERİ DERNEĞİ üyelerine teşekkür ediyor, yollarının uzun olmasını diliyoruz.

SİLİVRİ TV