İşte Silivri ColorFest!…

0
2195

Dünyanın birçok ülkesinde düzenlenen ve boya festivali olarak bilinen “Color Fest” 57’nci Silivri Yoğurt Festivali kapsamında ‘Yoğurda Renk Kat’ sloganıyla düzenlendi.

Silivri Mimar Sinan Köprüsü yanında düzenlenen etkinliğe yüzlerce genç katıldı.

8 yıldır İBB’nin ve ilgili birimlerin ihale ettiği şirketlerce sürekli çıkan sorunlar neticesinde restorasyonu tamamlanamayan tarihi köprünün yanında böyle bir organizasyonun gerçekleştirilmesi tarihi canlı tutmak ve gelecek nesillerle kültür sanat yoluyla buluşturmak için önemli bir adımdı.
Silivrimizin tüm tarihi eserlerinin Silivri Tv olarak bir an evvel topluma kazandırılmasını istiyoruz!…

ColorFest katılımcılarına girişte sarı, kırmızı, mavi, pembe, mor ve yeşil boyalar verildi. DJ canlı performansı eşliğinde müziğin keyfini çıkaran kalabalık renkli görüntülere sahne oldu. Gençler için sahneye çıkan Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, organik boyaları geri sayım sonrası müzik eşliğinde sahneden attı. Etkinlikte giyilen beyaz tişörtler ise rengarenk oldu.

“BU RENKLİLİK DÜNYAYA ÖRNEK OLSUN”

Başkan Özcan Işıklar, gençlere, “Bu rengarenk görüntü bütün dünyaya örnek olsun” diye seslendi. Açık, özgür, diyalog içinde gençler yaratmayı hedeflediklerini anlatan Başkan Işıklar, “Gençlerin böyle bir arada diyalog içinde olması çok güzel. Burada her türlü görüşten, giyimden genç var ve bunlar bir arada eğleniyorlar. Biz bu birlikteliği yoğurtla ve üretimle birleştiriyoruz” dedi. Beyaz gömleği rengarenk olan Işıklar, “Gençler üzerime boyaları attı. Onlar için buna değer” ifadelerini kullandı.

Festivalin çok eğlence dolu olduğunu belirten gençler ise Başkan Işıklar’a teşekkür etti. DJ performansları ve Silivrili Rap Müzik Sanatçımız Kezzo ile Tuğba Özerk de eserleri ile gençlere eğlenceli anlar yaşattı.

Başkan Özcan Işıklar Sosyal Medya Hesabından Paylaştığı Fotoğrafların Altına Şu Notu Düştü: “Bu yıl ilk kez gerçekleştirdiğimiz Kezzo ve Tuğba Özerk’in de sahne aldığı ColorFest etkinliğimizi, yoğun ilginizi de gördükten sonra gelenekselleştirme kararı aldık 🙂 ”

İşte ColorFest’ten kareler:

Silivri TV