Silivri’den Şanlıurfa’ya

0
1764

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilimizdeki eğitim kurumlarının Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerindeki eğitim kurumları ile bilgi ve deneyim paylaşımının sağlanması amacıyla yürürlüğe konan “Bizim Gök Kubbemiz” adlı proje kapsamında ilçemiz şube müdürleri ve okul müdürlerinden oluşan eğitimci grubu, Şanlıurfa iliyle Suruç ve Akçakale ilçelerindeki eğitim kurumlarına ziyarette bulundu.

Silivri İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Alpay YAVUZ ve Erdal ASLAN ile okul müdürleri İbrahim MUSLU, Ahmet AKSÜNGER, Abdurrahman ÖZTÜRKOĞLU ve Bilal EREL´den oluşan ekip, Akçakale ve Suruç İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde ve okullarda temaslarda bulunarak bilgi ve tecrübe paylaşımında bulundular. Üç günlük gezi sırasında Şanlıurfa merkez, Akçakale, Suruç, Birecik ve Harran´ın tarihî ve kutsal alanları ile Suriye´den göç eden savaş mağduru insanların yaşadığı çadırkent de ziyaret edildi.

Eğitim-öğretim, kültür ve sanata dair yapılabilecek iş birliği faaliyetlerinin de değerlendirildiği ziyarette, yöresel lezzetler ikram edilerek okul müdürlerimiz Silivri´ye yolcu edildi.

Kaynak: Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü