Doğum gününüz kutlu olsun.. Mutlu yıllar dileriz…

0
1324

Afrin’le ilgili son dakika gelişmesi… The Jerusalem Post’un İngiltere merkezli bir haber ajansının bölgeyi izleyen bir görevlisine dayandırdığı haberine göre, Esad rejimi güçleri bugün Afrin’e girdiği ileri sürüldü. Esad milislerinin, YPG’li teröristlerin elindeki el-Halak, Bani Zaid ve Bustan el-Basha mahallelerine girdiği iddia edildi.

Haberde yer alan diğer detaylara göre, Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, Esad rejimi güçlerinin, Halep’in kuzeyindeki bölgelere girmeye başladığını duyurduğu belirtildi.

Kalın, sosyal medya hesabı üzerinden şu paylaşımı yapmıştı:

“Afrin konusunda rejim ile PYD/YPG anlaştı haberlerinin propaganda amaçlı olduğu açık. Fakat bu, bir takım gizli ve kirli pazarlıkların olmadığı anlamına gelmiyor. Kim ne yaparsa yapsın Zeytin Dalı Harekatı planlandığı şekilde kararlılıkla devam edecek ve hedefine ulaşacak.”

Afrin’le ilgili önemli istihbarat

Suriye’nin kuzeybatısında bulunan Afrin’e yönelik Zeytin Dalı Harekatı’nın 34. gününe girildi. Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, “Afrin için rejim ile terör örgütü YPG’nin pazarlık yaptığı ama anlaşamadığı” duyumunu paylaştı. Bozdağ, “Türkiye, bölgedeki terör örgütleri ve bunların teröristlerini temizleyene kadar, bu mücadeleye devam edecektir. Eğer orada rejim elbise değiştirip YPG/PYD kılığında oraya girerse, onlar hedeftir. Milisler girerse, onlar da hiç ayrıma tabi tutulmaz. Bu terör örgütlerinin yanında TSK’ya karşı kim mücadeleye girişirse, onlar bizim karşımızda hedef olur” diye konuştu. Öte yandan Bozdağ, “Bugüne kadar TSK’nın operasyonlarında, bırakın hayatını kaybeden, burnu kanayan bölgede tek sivil olmamıştır” dedi.