Silivri Kipa Cinemapink Filmler

0
1607

Yol Arkadaşım

Başarısız bir ilaç mümessili olan Onur’un kurban bayramına üç gün kala üç zor hedefi vardır: Ayvalık’taki kız arkadaşının ailesiyle tanışmak; kovulduğu işini geri kazanmak ve ilk iki hedefi, yol arkadaşı Şeref’e rağmen başarmak. Bir telefon uygulamasıyla tanışan ve tek ortak noktaları gidecekleri istikamet olan Onur ve Şeref’in macera dolu yolculuğu, izleyen herkese kurduğu hayal ile yaşadığı hayat arasındaki farkı sorgulatacak.

Yönetmen :  Bedran Güzel
Oyuncular :  İbrahim Büyükak, Oğuzhan Koç, Emre Kınay
Tür :  Komedi
Ülke/Ülkeler :  Türkiye
Süre :  115 Dk.
Yapım :  2015

Seanslar

ORJ: 11:30 – 14:00 – 16:30 – 19:00 – 21:30

Ayla

1950 yılındaki Kore savaşında görev alan Süleyman Astsubay savaş meydanında küçük, yetim bir Kore’li kız bulur. Nereye gideceğini bilemeyen kızı yanına alır ve Ayla adını verir. Ayla ile astsubay kısa sürede baba-kız gibi olurlar. Ancak 15 ay sonra birliğin Türkiye’ye dönme kararı çıkar. Ayla’yı bırakmak istemeyen Süleyman Astsubay her yolu denese de Kore kanunlarını aşamaz.  Astsubay ve kız vedalaşırken tekrar bir araya gelmeye söz verirler.

Yönetmen :  Can Ulkay
Oyuncular :  İsmail Hacıoğlu, Kim Seol, Çetin Tekindor
Tür :  Biyografi
Ülke/Ülkeler :  Türkiye
Süre :  124 Dk.
Yapım :  2017

Seanslar

ORJ: 11:45 – 14:15 – 16:45 – 19:15 – 21:45

OHA Diyorum

Konusunu bir yol hikâyesinden alan filmde kahramanlarımız Fırat’ın arabasını çalan hırsızların peşine düşüyor. Arabada Fırat’ın kızının doğduğundan bu yana çekilmiş tüm fotoğraflarının ve videolarının olduğu ve başka da kopyası olmayan bir hard disk vardır. Melih, Fırat ve Alper, hard diski alabilmek için yola düşünce kendilerini hem komik hem de aksiyon dolu bir maceranın içinde bulurlar.

Yönetmen :  Ersan Özer
Oyuncular :  Melih Abuaf, Fırat Sobutay, Alper Rende
Tür :  Komedi
Ülke/Ülkeler :  Türkiye
Süre :  90 Dk.
Yapım :  2017

Seanslar

ORJ: 11:45 – 13:45 – 15:45

Ketenpere

Kalender, bir akrabasının cast şirketinde çalışan ve arada dizilerde, filmlerde ufak ve sözsüz roller alan bir figürandır. Uzatmalı sevgilisi İmge ile evlenme hayalleri kurmakta; yaşadığı semtteki çevresine ufak tefek roller ayarlamaya çalışmaktadır. Akrabasının adının karıştığı bir mali suçu üzerine alan Kalender, kısa süreyle cezaevine girer. Cezaevinde Vefa abi isimli bir mahkumla karşılaşır. Vefa, kendisinden yaşca küçük olan Kalender’i rol aldığı dizilerden, filmlerden tanımaktadır; kısa sürede Kalender’i çok sever ve himayesine alır. Cezasını tamamlayan Kalender, cezaevinden çıkar ve eski yaşamına geri döner. Vefa’nın dışarıdaki adamları ona dışarıda da yardım ederler. Bir süre sonra Vefa da cezaevinden çıkar. Kalender, Vefa’nın yanına gider ve yıllardır hayalini kurduğu kendi cast şirketini kurmaktan ve film çekme hayalinden bahseder. Vefa çok sevdiği Kalender’e yardım etmeye ve ona bir film çektirmeye karar verir. Olaylar sürpriz şekilde gelişir.

Yönetmen :  Kamil Çetin
Oyuncular :  Şafak Sezer, Hakan Ural, Mehmet Esen
Tür :  Komedi
Ülke/Ülkeler :  Türkiye
Süre :  105 Dk.
Yapım :  2017

Seanslar

ORJ: 18:45 – 21:15

Yol Ayrımı

Filmde, acımasız bir iş adamı olan Mazhar Kozanlı’nın yaşadığı büyük bir travma sonrası hayatında bir yol ayrımına gelişi anlatılıyor. Kozanlı, çalınmış çocukluğunu geri almanın, hayatını gerçekten istediği gibi yaşamanın bedelini ödemeye hazır mıdır? Doğayı ve insanları başka bir gözle görmenin, hissetmenin bedeli ne olacaktır? Hayatında ilk kez bir yol ayrımına varan Mazhar Kozanlı gerçekten istediği yoldan ilerleyebilecek midir?

Yönetmen :  Yavuz Turgul
Oyuncular :  Şener Şen, Çiğdem Selışık Onat, Rutkay Aziz
Tür :  Dram
Ülke/Ülkeler :  Türkiye
Süre :  150 Dk.
Yapım :  2017

Seanslar

ORJ: 12:00 – 15:00 – 18:00 – 21:00

Yanlış Anlama

Türkiye’den ve Azerbaycan’dan iki ailenin beraber geçirdikleri 10 günü anlatan filmde iki dilin hem yakınlığı hem farklılığı sonucu oluşan yanlış anlamaların getirdiği maceraları izleyeceğiz. Herkesin bildiği gibi, inen uçağa; uçak düşüyor diyen Azeriler’in hiç birimizin bilmediği daha nice kelime farklılıklarından meydana gelen komikler anlatılıyor.

Yönetmen :  Ulaş Cihan Şimşek
Oyuncular :  Hakan Bilgin, Şevket Çoruh, Bahadır Efe
Tür :  Komedi
Ülke/Ülkeler :  Türkiye
Süre :  110 Dk.
Yapım :  2017

Seanslar

ORJ: 11:15 – 13:45 – 16:15 – 18:45 – 21:15