Beni içeriye gizlice kayınvalidem aldı dedi

0
1663

Kayseri’de 5 yıl önce ayrı yaşadığı eşini öldürdüğü suçlamasıyla, Yargıtay’ın ikinci kez verdiği bozma kararının ardından yeniden hakim karşısına çıkan cinayet sanığı koca, kayınvalidesinin, cinayetin gerçekleştiği eve kendisini gizlice aldığını anlattı. Müebbet hapis cezasına çarptırılan eş katili adam, “Cinayet anını, ‘eşim annesine ’yaktın beni’ dedi” diye anlattı.

İlhan Üçler, 23 Mayıs 2012 tarihinde bir süredir ayrı yaşadığı 25 yaşındaki eşi Demet Üçler’i aralarında yaşanan tartışmanın ardından, Melikgazi ilçesindeki Aydınlıkevler Mahallesinde oturduğu apartman dairesinde bıçaklayarak öldürmüştü. Saat 03.00’da işlenen cinayetten bir süre sonra yakalanan cinayet zanlısı çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

İlhan Üçler’e yargılandığı davada 3 çocuk annesi eşini öldürmekten ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Yargıtay sanık hakkında verilen kararı 2014 yılında bozdu ve yeniden yargılanan Üçler’e bu kez müebbet hapis cezası verildi. Temyiz edilen kararı Yargıtay bir kez daha usulen bozarak yerel mahkemeye gönderdi.

Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün üçüncü kez görülen davada tutuklu sanık İlhan Üçler hakim karşısına çıktı. Davaya şikayetçi A.G. ile avukatlar da katıldı. Davaya, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın müdahillik talebi de kabul edildi.

Duruşmada cinayet sanığı Üçler, “Olay günü kayınbabam işe gidince, kayınvalidem gizlice beni eve aldı.Eşimin benim evde olduğumdan haberi yoktu. Annesine M.A. isimli birisinden evlilik teklifi aldığını söyleyince diğer odadan çıktım, eşim ile tartışmaya başladık. Eşim bana hakaret edince elimdeki bıçak ile 1 kez vurdum. Daha sonra 39 bıçak darbesi olduğunu öğrendim ama ben 1 bıçak darbesinden başka vurmadım. Eşim annesine ’yaktın beni’ dedi. Ben de ’lanet olsun’ diyerek bıçağı bırakıp çıktım. 6 yıldır cezaevindeyim” diye konuştu.Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu tutuklu sanık İlhan Üçler’e “yakın akrabayı kasten öldürme” suçundan müebbet hapis cezası verdi ve cezasında hiçbir indirime gitmedi.