Ballı Su İçmenin neye faydası var?

0
1534

Çoğunuz balın faydalarına ve güzellikte kullanımına alışkınsınızdır. Bal çok sağlıklı bir besindir, içerdiği maddeler hastalıklara karşı savaşmanızı, sağlığınızı daha iyi hale getirmenizi sağlar. Hatta, suyla karıştırıldığında ve düzenli tüketildiğinde etkileri daha güçlü bir hale geliyor.

Çoğu araştırma, balın suyla karıştırılmasının ve düzenli tüketilmesinin faydalarını onaylıyor. Bu yazımızda size, aç karnına ballı su içmenin faydalarını anlatacağız.

Kilo Verin

Bal insanı tok hissettirir ve bu şekilde abur cubur yemeyi kontrol etmenizi sağlar. Bir yemek kaşığı balı suda çözmek sizi tok hissettirerek ve beynimizdeki şeker açlığını yöneten bölgeyi kontrol ederek, kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Kireçlenme ile Savaşın

Kopenhag Üniversitesi tarafından yürütülen bir araştırma, ballı su içen katılımcıların dakikalar içerisinde acı ve ağrılarında azalma olduğunu göstermektedir. Bu sebepten dolayı, kireçlenmeye, eklem iltihaplarına bağlı olan ağrılarla savaşma ve bunu engellemede ballı su önerilmektedir.

Kolesterol Seviyesini Düşürün

Başka bir araştırma da yüksek kolesterole sahip olan insanların kolesterol seviyesini 2 saat içerisinde %10’a kadar düşürebildiğini göstermiştir. Su ve bal kalp hastalıkları ve dolaşım problemlerine engel olabilir. Bu karışımın faydalarını görmek için, katılımcılar 2 yemek kaşığı balı yaklaşık yarım litre su ile tüketmişlerdir.

Bağışıklık Sistemini Güçlendirin

Balın içindeki antibakteriyel ve antibiyotik içerikler nezle ve gribe sebep olan bakteri ve virüslerin vücuttan savuşturulmasına yardımcı olur. Aç karnına ballı su içmek, bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek için harika bir yöntemdir ve bütün hastalıklara karşı faydalıdır.

Yorgunluğa Karşı Savaşın

Suyu bal ile karıştırıp içmek yorgunluk ve halsizlik semptomlarıyla savaşmaya yardımcı olur. Suyun içinde çözülmüş bal, vücuda canlılık ve dirilik verir, beynin çalışmasını arttırır ve bizi hareketli tutar.

Enerjinizi Yükseltin

Ballı su aynı zamanda enerjiyi yükseltme özelliğine de sahiptir ve bu sebepten fiziksel performansını arttırmak isteyenlere yardımcı olacaktır. Piyasada bir çok enerji içeceği olmasına rağmen, bu içecekler vücuda zararlı maddeler içermektedir ve bu da sağlığınızı etkileyebilir. Doğal enerji kaynağı olmasından ötürü ve diğer önemli besin değerlerinden dolayı ballı su çok daha iyi bir seçenektir.

Ekstra Yararları

  • “Tembel bağırsak” için çok etkili bir tedavidir.
  • Bronşit, astım ve solunum yoluyla ilgili diğer problemlerle baş edebilmek için mükemmel bir alternatiftir.
  • Vücutta biriken toksinlerin atılmasına yardımcı olur.
  • Sindirim kanalını temizler ve parazitlerle savaşır.
  • Antibiyotik ve aktibakteriyel içeriğinden dolayı harika bir temizleyicidir.
  • Bağırsak fonksiyonlarını arttırır ve mikroorganizmaları öldürür.

Nasıl Hazırlanır?

Tek yapmanız gereken şey 1 yemek kaşığı organik balı, 1 bardak ılık suda çözmek ve aç karnına içmektir. Stresi yatıştırmanıza ve diğer duygusal problemlerinizle savaşmanıza yarayacak çok hoş bir tada sahiptir.

Aklınızda Bulunmasında Fayda Var…

Bu karışımı, hastalıklardan korunmak ve maksimum faydasını görebilmek için her sabah aç karnına içmelisiniz. Ballı su mideniz için çok faydalıdır ve balın içindeki maddeler de cildinize çok iyi gelir.

Böbrek fonksiyonunu arttırmak için, bu karışımı gece uyumadan önce için, böylelikle bütün gece vücudun içinde çalışmasını sürdürebilir.

Aç karnına ballı su içmek erken yaşlanmaya ve hücre hasarına iyi gelir, bu da cildiniz ve organlar için harika bir şeydir.