Hacı bektaş veli vakfı ”Süheyl KIRKICI” DEDİ …

0
2168

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Silivri Şubesi, bugün olağanüstü kongreye gitti. Kongrede mevcut Başkan Abdullah Kaya Kırmızı liste ile Süheyl Kırkıcı ise beyaz liste ile seçime girdi.1 geçersiz oy kullanılan seçimi Süheyl Kırkıcı’nın listesi kazandı.

Mevcut Başkan Abdullah Kaya kırmızı liste ile seçime girerken, Süheyl Kırkıcı beyaz liste ile seçime girdi. Saat 09:00’da başlayan seçim 17:00’de sona erdi.

 

140 kişilik üyeden 122 kişi oy kullanmaya geldi.1 geçersiz oyun kullanıldığı seçimde mevcut Başkan Abdullah Kaya 54 oy alırken, Süheyl Kırkıcı ise 67 oy alarak Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Silivri Şubesinin yeni başkanı oldu.

 

Seçim sonrasında değerlendirme yapan Kırkıcı “Kaybedeni olmayan bir seçime girdik. Zaten bize yakışanda buydu, bütün canlar bir arada bugün hizmet yarışına girdi. Hepimiz Cem evinin bitirilmesi ile ilgili ortak bir iradeye girdik ve bundan sonrada barış ve kardeşlik dilini kurarak tüm kişi ve kuruluşlarla diyalog kapısını açık tutarak cem evimizin bir an önce bitirilmesini ve Alevi Bektaşilere yakışır şekilde ritüellerimizi kültürümüzü yansıtmaya ve diğer farklı kültürlerle barış içerisinde kardeşçe yaşamaya devam edeceğiz. Tüm Silivri halkına buradan bu sözü veriyorum. Kimsenin uzantısı değiliz, kimsenin de buraya uzantı olarak girmesine müsaade etmeyeceğiz. Aleviler Cem evinin içindedir. Cem evi Alevilerindir. Bize yardımcı olmak isteyen tüm farklı kuruluşlar ve güçler bizim sorunların çözümünde katkı sağlasınlar, başka bir şey istemeyiz” dedi. Seçim sonrasında Süheyl Kırkıcı Başkanlığındaki yeni yönetim şu şekilde oluştu;

ASİL 

Süheyl Kırkıcı
Rıfat Yeşilyurt
Nurettin Karakaya
Nazif Konuk
Duran Söyler
Esin Yalçıntaş
Umut Koç

YEDEK 

Ahmet Demirci
Ahmet Varol
Yunus Erkmen
Müslüm Akkaş
Halis Türkmenoğlu
Satı Acar
Merdin Zengin

DENETİM ASİL 

Onur Mutu
Kazım Yıldız
Salih Çağan

DENETİM YEDEK 

Murat Özmutlu
İsmail Baş
Ediz Saraçoğlu

ÜST KURUL DELEGELERİ 

Mahmut Dinçer
Rıza Sevimli
Rıfat Yeşilyurt
Erhan Tekin
Satı Acar
Nurdoğan Özgür
Bayram Topay