BU PARKTA ENGEL YOK!

0
2433

Yaz aylarında insanlar serinlemek için genellikle parklara, deniz kenarına ya da havuza gitmeyi tercih eder. Ancak havuzlar ve aqua parklar özellikle engelli insanlar için dezavantajlı mekanlar olarak dikkat çekiyor.

Yaz gelince her çocuğun hayali olan su parklarından mahrum kalan engelli çocuklar için geliştirilen bu park, miniklere unutulmaz bir yaz eğlencesi sunuyor.

İşte bu yüzden ABD’nin San Antonio kentinde engeli insanlar için özel bir aqua parkaçıldı. Morgan’s Inspiration Island (Morgan’ın ilham adası) adı verilen park engellilerin rahatça yüzüp keyifli vakit geçirebilmesi için özel olarak yapıldı

Parkın sahibi Gordon Hartman, parkın yapım sürecinde doktorlar, aileler, öğretmenler ve özel terapi eğitmenleri ile birlikte çalıştıklarını belirtrek “Hedefimiz misafirlerimize güvenli, konforlu ve rahat bir ortam sunmak” dedi

Mekanda engelli insanların rahatça keyifli vakit geçirebilmesi için her türlü imkan sunuluyor. Çocukların bileklerine bir bilezik takılarak ailelerinin bir kaybolma durumunda çocuklarının yerlerini kolayca bulabilmeleri sağlanıyor.

Ayrıca su geçirmez ve hava ile çalışan tekerlekli sandalyeler ücretsiz olarak kiralanabiliyor.

Parkın her yerine tekerlekli sandalyeler ile kolayca ulaşılabiliyor. Engelli çocuklar parka ücretsiz olarak girebiliyorlar ve keyifli vakit geçiriyorlar.