Okullarda Uyum Haftası Başladı !

0
1372

Yeni eğitim-öğretim döneminde okul öncesi, birinci, beşinci ve dokuzuncu sınıf öğrencisi olacak çocuklar için okula uyum haftası başladı.

 

Yeni eğitim-öğretim döneminde okul öncesi, birinci, beşinci ve dokuzuncu sınıfa devam edecek öğrenciler için okula uyum haftası başladı.

Okula uyum haftası, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilerin okul kaygılarını gidermek ve onlara okul ortamını sevdirmek, öğrenme ortamını, öğretmenleri ve arkadaşlarını tanımalarına yardımcı olmak için 2006-2007 eğitim-öğretim yılından bu yana uygulanıyor. Son yıllarda beşinci sınıf öğrencilerini de kapsayacak şekilde genişletilen uygulamaya bu yıl dokuzuncu sınıf öğrencileri de eklendi.

Hafta boyunca öğrencilerin okula daha kolay uyum sağlamaları amacıyla “çocuk-aile-öğretmen tanışma programları”, “okul ve eğitim ortamını tanıma”, “arkadaşlarla oyun oynayarak kaynaşma” gibi etkinlikler düzenlenecek.

Uyum haftası kapsamında çocuğunu okula getiren anne Bahar Budak, “Çocuğum çok heyecanlı idi. Biraz ağladık. Oyunlar oynadık, sınıfını öğrendik” ifadelerini kullandı. İlkokul birinci sınıfa başlayan Ela Sancak, “Oyunlar oynadık, arkadaşlarımızla yarışlar yaptık. Çok güzeldi eğlendik, artık okula alıştım” şeklinde konuştu.

Sevinçli olduğunu söyleyen Kenan Demirezen ise “Okulların bir hafta öncesinden açılması çok mantıklı çünkü çocukların okula alışması, öğretmenlerine ve arkadaşlarına alışması, davranışlarının düzene girmesi açısından ben çok mantıklı buluyorum” diye konuştu.

Pazartesi başlayan uyum haftası 15 Eylül Cuma sona erecek..